Ukupno: 1001942

NOVO U KNJIŽNICI

Na kraju kalendarske godine knjižni fond naše knjižnice obogaćen je novim naslovima.

Nove slikovnice za najmlađe članove knjižnice, ali i sve koji uživaju u pričama uz puno ilustracija:

Gospođica Neću / napisala Sunčana Škrinjarić

Za djecu mlađe dobi (4-8 godina)

Mina bi bila sasvim obična djevojčica, učenica prvog razreda, da se nije od drugih razlikovala time što je stalno govorila Neću! Ima situacija kada moramo, možemo i trebamo reći "Neću!", ali Mina je svakako u tome pretjerivala i stoga su je počeli zvati Gospođica Neću. Završila je kao "teški slučaj" u ordinaciji prof. pingvina u obližnjem cirkusu i od tada su ipak stvari krenule na bolje. Zanimljivo ilustrirana slikovnica za najmlađe.

Dječji Božić iz prodavaonice igračaka braće Claus / David Litchfield

Za djecu mlađe dobi (4-8 godina)

Braća Claus imaju prodavaonicu igračaka, a njihov nećak Niky na Badnjak odluči igračke pokloniti i djeci koja si ih ne mogu priuštiti. Slikovnica za djecu predškolske dobi o duhu božićnog darivanja.

Maša i nova prijateljica / Sanja Pilić

Knjige za djecu u dobi od 8 do 12 godina.

Osmogodišnja Maša nema vremena ručati jer žuri odvesti u šetnju svog psića Flokija na zagrebački Zrinjevac. Tamo sreće neke poznate prijatelje, ali uoči i jednu tamnoputu djevojčicu koju još ne poznaje. Znatiželjno priđe djevojčici i teti s kojom je i predstavi se. Teta se zove Ana i usvojila je petogodišnju djevojčicu Amani iz Nigerije. Maša i Amani se brzo sprijatelje i Maša puno nauči o životu u sirotištu i Africi. Priča je ilustrirana i prilagođena početnicima u čitanju.

Anica na ljetovanju / Desa Muck

Za djecu mlađe dobi (4-8 godina).

Osmogodišnja Anica obožava more i sve što je s njime povezano. Ovo ljeto posebno je uzbuđena i sretna jer su njezini roditelji na ljetovanje poveli i Aničinog prijatelja, dječaka Jakova. Već prvi dan mališani su pretjerali sa kupanjem i ronjenjem, tako da se Jakov razbolio. Ali, to je bio tek jedan od mnoštva uzbudljivih događaja koji će dugo ostati u sjećanju Anici, Jakovu, ali zasigurno i Aničinoj mami. Slikovnica iz serijala knjiga o djevojčici Anici poznate slovenske autorice Dese Muck, pogodna je za sve početnike u čitanju, tekst je tiskan krupnim, lako čitljivim slovima i popraćen vedrim ilustracijama.

Pinokio / Carlo Collodi ; prepričala Sanja Polak

Za djecu mlađe dobi (4-8 godina) .

Klasičnu bajku Carla Collodia o zločestom drvenom lutku koji se preobražava u dobrog dječaka prepričala je književnica Sanja Polak, a prepoznatljivim ilustracijama priču je popratila nagrađivana ilustratorica Pika Vončina.

Najljepše basne

Knjige za djecu u dobi od 8 do 12 godina.

Zbirka svih najvažnijih i najljepših basni, našla se u ovoj lijepo ilustriranoj knjizi za mlađe osnovnoškolce. Basne su jedan od najstarijih književnih oblika, kratke i pisane u prozi ili u stihu uvijek završavaju nekom moralnom poukom. Pisane su lako čitljivim posebno oblikovanim slovima, tako da su pogodne i za početnike u čitanju.

Trnoružica / napisala braća Grimm

Za djecu mlađe dobi (4-8 godina).

Novo izdanje klasika o uspavanoj kraljevni za mlade čitatelje nadahnuto je oslikano ilustracijama Željke Mezić.

Knjige za mlade osobe, adolescente:

Šuplji grad : drugi roman o domu gospođice Peregrine za čudnovatu djecu / Ransom Riggs

Fantasy roman.

Nastavak romana "Dom gospođice Peregrine za čudnovatu djecu". Nakon što je vojska čudovišta provalila na otok gdje je gospođica Peregrine brinula o maloj skupini čudnovate djece, Jacob Portman i još desetak djece koja su se uspjela spasiti bježe u čamcima u pravcu Londona. U Londonu je skrivena jedina mogućnost da izliječe svoju učiteljicu, ali put do grada prepun je opasnosti. Sve je na kocki...

Knjižnica duša : treći roman o domu gospođice Peregrine za čudnovatu djecu / Ransom Riggs

Fantasy roman.

Treći nastavak priče o gospođici Peregrine i čudnovatoj djeci prati Jacoba, koji otkriva da ima nadnaravne moći, i njegove prijatelje – Emmu Bloom i Addisona MacHenryja, psa koji govori, u novoj pustolovini koja će ih odvesti u surove ulice viktorijanske Engleske kako bi spasili svoje prijatelje. Starinske fotografije koje se izmjenjuju s tekstom stvaraju posebnu čitateljsku atmosferu.

Uživajte u čitanju!

Silva Orešković, školska knjižničarka

objavio: Silva Orešković   datum: 30. 1. 2023.

« Svibanj 2024 »