Informacije o novim uslugama i servisima

Napredak tehnologije i promjene u zahtjevima korisnika nametnuli su potrebu za novim uslugama. U skladu s tim u okviru projekta e-Škole razvijene su nove usluge za korisnike iz sustava školstva: CARNET id i CARNET Info i CARNET Zimbra.

CARNET id je okosnica CARNET-ovih korisničkih sustava i omogućuje upravljanje povezanim infrastrukturnim podsustavima za pružanje usluga krajnjim korisnicima. Ova usluga objedinjuje funkcionalnosti dosadašnjeg HUSO sustava, jednostavniju administraciju te razne mogućnosti budućih nadogradnji.

Više informacija o CARNET id usluzi dostupno je putem poveznice CARNET Id.

CARNET info je portal koji korisnicima omogućava uvid u podatke o CARNET-ovim uslugama, aplikacijama i projektnim aktivnostima korištenjem različitih baza i izvora podataka kao i izvještajima iz povezanih sustava. Namijenjen je svim korisnicima iz sustava školstva (osnivači škola, ravnatelji, administratori imenika i resursa, administrativno osoblje i stručne službe škola, nastavnici, roditelji i učenici).

Pristup CARNET info sustavu moguć je putem poveznice: https://info.carnet.hr/ .

Putem sustava CARNET info korisnici imaju pristup osobnim podacima iz sustava CARNET id koje mogu administritrati. U CARNET info sustavu korisnici mogu dobiti aktualne informacije te različita statistička izvješća.

Više informacija o CARNET info usluzi dostupno je putem poveznice
CARNET Info ( korisnički portal) .

CARNET Zimbra je novi webmail sustav za primanje i slanje elektroničke pošte. Webmail sustav Zimbra može koristiti svaki korisnik s elektroničkim identitetom, pri čemu je potrebno imati aktivan korisnički račun na nekom od poslužitelja elektroničke pošte ustanova članica CARNET-a.

Pristup Zimbra klijentu elektroničke pošte moguć je putem poveznice: https://mail.skole.hr

Više informacija o usluzi CARNET Zimbra dostupno je putem poveznice CARNET Zimbra .

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 17. 5. 2023.

« Svibanj 2024 »