Održane radionice Sat kodiranja

Radionica Sat kodiranja ( Hour od codeTM) održana je s dvije skupine učenika matične škole. Na radionici je sudjelovalo ukupno 37 učenika 1.-8. razreda. Učenici su se na zabavan način upoznali s osnovama kodiranja radom u aplikaciji koja koristi zanimljivo i prepoznatljivo okruženje računalne igrice Minecraft.

Nakon početnih koraka odrađenih na radionici učenici su dobili upute o tome gdje mogu pronaći lekcije koje su prilagođene za samostalno učenje kodiranja kod kuće. Učenici su pokazali velik interes za navedene sadržaje i izrazili zadovoljstvo sudjelovanjem na radionici. Radionicu je vodila učiteljica matematike i informatike Valentina Pajdaković. Svim učenicima koji su sudjelovali na radionici uručen je i Certifikat o pohađanju radionice.

Učenjem kodiranja/programiranja razvijamo vještine rješavanja problema, logičkog zaključivanja i kreativnosti. Vjerujemo da smo na ovaj način kod učenika potakli interes za učenje sadržaja programiranja i da će učenici nastaviti samostalno i na kreativan način proširivati znanje iz ovog područja, ali i stečena znanja podijeliti s prijateljima iz razreda. Početne vještine i kompetencije iz područja programiranja vrlo su korisne za sve učenike bez obzira namjeravaju li se u budućnosti baviti programiranjem ili nekim drugim područjem znanosti.

Svim učenicima koji su sudjelovali na radionicama zahvaljujemo na pokazanom interesu i uloženom trudu. Zainteresirane učenike koji se ove školske godine nisu uspjeli prijaviti na radionicu molimo za razumijevanje. Priliku za sudjelovanje dobit će sljedeće školske godine tijekom prosinca (kad se Sat kodiranja i službeno obilježava u cijelom svijetu).

Više o cijelom projektu dostupno je na službenoj stranici Hour of Code.

Valentina Pajdaković

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 25. 1. 2018.