Obilježavanje Dana sjećanja na Vukovar u PŠ Kuterevo

Obljetnice su prigode kada se prisjećamo važnih trenutaka i događaja za povijest jednoga naroda. 18. studenoga 1991., nakon tromjesečne opsade i gotovo potpunog uništenja grada, prestao je otpor hrvatskih branitelja u obrani grada Vukovara. Vukovar - simbol otpora i herojstva, imao je svoje junake koji su ga hrabrim srcem i neizmjernom ljubavlju, u težnji za slobodom, branili do posljednjeg trenutka.

Iako je prošlo već 26 godina od pada Vukovara, svake se godine, 18. studenoga, prisjećamo svih stradalih u obrani ovoga herojskog grada koji su za domovinu dali ono najdragocjenije – život. Sjećanja naviru, a pretrpljena žrtva se ne zaboravlja.

Naši učenici i učitelji su se i ovoga 18. studenoga prisjetili svih poginulih branitelja i civila koji su izgubili svoj život u borbi za ovaj herojski grad na Dunavu. Tijekom tjedna, učenici su izrađivali panoe s prikazom prigodnih tekstova i slika stradalog Vukovara. Time su zaživjeli sjećanja na veličinu ovoga grada i njegovu važnost za povijest našega naroda. Učenici su 18. studenoga pogledali film koji svjedoči o stradavanju Vukovara te su nakon odgledanog filma podijelili svoje dojmove i razmišljanja o pogledanome. Zatim su, zajedno sa svojim učiteljima, na zidiću ispred škole zapalili svijeće za vukovarske žrtve te im time odali poštovanje i zahvalu za sve učinjeno u želji da se njihova žrtva za slobodu i za sve nas nikada ne zaboravi!

objavio: Ivona Dasović   datum: 20. 11. 2017.