Dan škole OŠ Zrinskih i Frankopana Otočac

I ove školske godine, posljednji petak u mjesecu svibnju, prigodnim programom svečano je obilježen Dan škole. Tijekom jutarnjih sati održan je tradicionalni turnir u malom nogometu i košarci u kojem su sudjelovali  učenici razrednih odjela V.-VIII. razreda. Nakon tri sata redovne nastave u prostoru školske zgrade OŠ Zrinskih i Frankopana Otočac, održana je svečana priredba.

Na početku programa, prigodnim riječima svim prisutnima obratili su se ravnateljica škole Renata Hodak  i  dr. sc. Branislav Šutić .

Zanimljiv i kreativan program vodile su Tiffany Antić i Ana Bogdanić, učenice 8.c  razrednog odjela, a za dobro raspoloženje pobrinuli su se učenici koji su  nas razveselili pjesmom, glumom i  prigodnim recitacijama koje su zajedno sa svojim učiteljima vrijedno pripremali tijekom školske godine.

Školski zbor koji ove školske godine broji 165 učenika, pod vodstvom učiteljice glazbene kulture Jasminke Devčić, izveo je pjesme “Moja škola“,  “Pjesma mira“ , “Nek svud ljubav sja“. Solo izvedbu pjesme “Ostvari svoje snove“ uz pratnju zbora izvela je Paola Pleša, učenica 7.a razrednog odjela.

Učenici 1.a razrednog odjela, pod vodstvom učitelja Željka Prše, izveli su recitaciju o bilježnici, olovci i knjizi. Učenici 4.a razrednog odjela, pod vodstvom učitelja Nikole Grčevića, izveli su pjesmu “Maestro muzika“ .

Kako se njeguje zavičajnost, pokazali su članovi dramske skupine koju čine učenici 8.a razrednog odjela, pod vodstvom učiteljice hrvatskog jezika Dragocjenke Bilović, scenskim prikazom dramske igre „Jabuka“ prema istoimenoj noveli Josipa Barkovića.

Recitacijom o baki i djedu na zavičajnom govoru razveselila nas je učenica 4.c razrednog odjela Marija Štefanac uz vodstvo učiteljice Ivane Kostelac. Učenici 6.c razrednog odjela Tomislav Bunjevčević  i Marija Rubčić, pod vodstvom učiteljice hrvatskog jezika Mije Bilović Peitel, na zavičajnom govoru izveli su dramsku igru u kojoj djed i baka rješavaju mali jezični nesporazum.

Učenica 3.b razrednog odjela, pod vodstvom učiteljice Jadranke Prša, izvela je recitaciju o školskim brigama. Učenici 2.b razrednog odjela, pod vodstvom vjeroučitelja Darija Košćaka, pjesmom i scenskim prikazom poslali su nam poruku anđela. O školskom prozoru, njegovim tajnama i čarima priču su nam ispričali učenici 2.a i 2.c razrednih odjela pod vodstvom učiteljice Ane Marije Cvitković.

Uz čestitke najboljim ekipama, učitelj tjelesne i zdravstvene kulture Boško Lončar, zajedno s ravnateljicom škole Renatom Hodak, dodijelio je pehare za osvojena 1. i 2. mjesta u natjecanju u malom nogometu.  U kategoriji petog i šestog razreda u malom nogometu 1. mjesto osvojili su učenici 6.a, a 2. mjesto učenici 6.b. razrednog odjela. U kategoriji sedmog i osmog razreda u malom nogometu  1. mjesto osvojili su učenici 8.a razrednog odjela, a 2. mjesto učenici 7.a razrednog odjela.  Učenice petog i šestog razreda natjecale su se u košarci, a 1. mjesto osvojila je ekipa učenica 6.a i 6.b razrednog odjela.

Što su sve naučile u protekloj školskoj godini pokazale su i mažoretkinje koje su u školskom dvorištu pred brojnom publikom izvele dvije zanimljive koreografije.

Prostor u kojem je održana priredba uredili su članovi likovne skupine pod vodstvom učiteljice likovne kulture Katarine Medarić.

Osim velikog broja učenika, program je pratio i veći broj roditelja i građana grada Otočca.

objavio: Administrator   datum: 1. 6. 2016.