Zero Waste - Budi dio igre - Čuvajmo naš planet

Danas, 29. siječnja 2024. godine u našoj školi održane su Plazma Sportske igre mladih – sportsko edukativni projekt za djecu i mlade s programom „Zero Waste – Budi dio igre–Čuvajmo naš planet“, u sklopu kampanje o očuvanju okoliša, razvrstavanju otpada i recikliranju.

Nakon prvog rukometnog turnira u Ličko-senjskoj županiji Plazma Sportske igre mladih posjetile su našu školu s programom o održivom razvoju.

Kao najveća amaterska sportska manifestacija u Europi, čiji je cilj promicanje zdravih životnih navika kroz druženje i sport, Plazma Sportske igre mladih prepoznale su mogućnost za kroz svoju platformu doprinesu održivom razvoju te među djecom, mladima i zajednicama diljem Hrvatske promoviraju i rade na unaprjeđenju održivih praksi u zaštiti našeg okoliša.

Zero Waste jedinstven je projekt koji mlade na kreativan način educira kroz igru i sport, a radnje koje su kroz to provedene djeca lakše i prirodnije usvajaju i prakticiraju u svakodnevnom životu. Kroz edukativnu pitalicu mlade se potiče da sami, logičkim zaključcima nalaze uzroke i rješenje problema održivog razvoja, dok je drugi dio – sportski, posvećen praktičnom dijelu razvrstavanja otpada na SIM poligonu.

Kreativnost i inovativnost kampanje Plazma Sportskih igara mladih prepoznala je i Hrvatska udruga za odnose s javnošću te ju je nagradila srebrnim Grand Prixom u kategoriji Ustanove, udruge i organizacije, što je ujedno bila i najviša dodijeljena nagrada u toj kategoriji.

Uvodna edukacija o važnosti zaštite okoliša te održivom korištenju prirodnih resursa, naše učenike jako je zainteresirala, a odlično znanje i sportske vještine nastavili su pokazivati u sportskom dijelu programa na ZERO WASTE SIM poligonu.

Natjecalo se osam ekipa - četiri mješovite ekipe učenika 4. razreda, te četiri mješovite ekipe učenika 3. razreda. Najuspješnija ekipa bili su "Otočani" – ekipa 3.b razrednog odjela, u kojoj su sudjelovali: Tonka Baričević, Elena Šimatović, David Orešković i Marko Ognjenović, pod vodstvom učiteljice Nikoline Rubčić.

Bilo je zabavno, napeto, uzbudljivo i poučno. Čestitke svima na sudjelovanju.

Ravnateljica Jasminka Devčić

objavio: Jasminka Devčić   datum: 29. 1. 2024.