Provedba eTwinning projekta - Dan sigurnijeg interneta 2021.

Ukupno 23 učenika 7.a i 7.b razrednog odjela ove školske godine po prvi  put sudjeluje u međunarodnom eTwinning projektu Dan sigurnijeg interneta 2021. Projekt se provodi tijekom veljače i ožujka 2021. godine. Sudjelovanjem u projektu učenici proširuju postojeća i stječu nova znanja o sigurnosti na internetu te stječu iskustvo suradnje s parterskim školama, u sigurnom virtualnom okruženju.

U proteklom razdoblju proveli smo različite projektne aktivnosti:

• upoznali smo Twinspace te predstavili našu Školu
  • mapirali smo Školu na zajedničkoj karti svih projektnih partnera
  • izradili smo zastavu projekta naše Škole
  • sudjelovali smo u forumskim raspravama u povodu Dana sigurnijeg interneta, 9. veljače 2021., a tom prilikom primjenjivali smo pravila lijepog ponašanja na internetu.
  • izradili smo „osobne iskaznice“  odgovornih članova internet zajednice
  • istražili smo kako zaštititi svoj elektronički identitet
  • istražili smo koliko se ugrožava naša privatnost otkrivanjem određenih osobnih podataka na mreži
  • istražili smo primjere stvarnih prijeva na mreži te koje mjere možemo poduzeti da bi se zaštitili
  • napisali smo stihove i snimili rap pjesmu sa savjetima o sigurnijem internetu, koja će biti  sastavni dio zajedničke rap pjesme svih projektnih partnera.
  • izrađivali smo plakate na temu Zaštite elektroničkog identiteta i Prijevare na mreži
  • objavili smo radove u razrednoj virtualnoj zajednici te ih vršnjački vrednovali. također, radove smo objavili unutar Twinspace-a  te podijelili  s ostalim projektnim partnerima.

Pozivamo vas da pogledate učeničke radove koji su objavljeni u zajedničkoj kolekciji.

Poveznica

U narednom razdoblju slijedi snimanje zajedničke rap pjesme  o sigurnijem internetu u kojoj će sudjelovati predstavnici svih partnerskih škola. Sve radove objavit ćemo u razrednoj virtualnoj zajednici te ih vršnjački vrednovati. Također, kao posljednja aktivnost u kojoj ćemo sudjelovati bit će evaluacija cijelog projekta od strane učenika i učitelja.

Ovim projektom ostvarili smo ishode kurikuluma informatike 7. razreda te međupredmetnih tema Zdravlje, Osobni i socijalni razvoj i IKT.

Voditelji projekta su Dalia Kager (OŠ Eugena Kvaternika ) i Ivanka Tomić (OŠ Pavao Belas).

Više informacija o provedbi projekta dostupno je putem mrežne stranice
Dan sigurnijeg interneta.

učiteljica informatike Valentina Pajdaković

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 11. 3. 2021.