Drugi dan obilježavanja Dana škole

Danas, 22. svibnja 2018., nastavlja se program Tjedna otvorenih vrata u našoj Školi. Drugi dan obilježavanja Dana škole popraćen je mnoštvom kreativnih radionica:

• učenici  trećega razreda (3.a) sudjelovali su u edukativno – zabavnoj radionici Zajedno možemo bolje – Ja volim svoju školu
  • učenici prvoga razreda (1.a) u radionici Prava djece
  • učenici drugoga (2.a)  razreda u radionici Igrom do sebe – Male stvari puno znače
  • radionica s učenicima odgojno-obrazovne skupine

U školskoj knjižnici  učenici su izrađivali straničnike za dar onima koji će sutra knjižnici darovati knjigu. Na radionici su sudjelovali učenici četvrtih razreda.

U 10 sati u školskoj dvorani odigrale su se dvije finalne nogometne utakmice. Prva utakmica, odigrala se između učenika šestoga razreda (6.a) i učenika Ličkoga Lešća. Prvo mjesto osvojili su učenici Ličkoga Lešća rezultatom 5:0.

Za prvo i drugo mjesto  žestoko su se borili i učenici osmoga (8.a) i sedmoga (7.b) razreda.  Rezultat utakmice bio je 1:1, ali nakon slobodnih udaraca pobijedili su učenici sedmoga (7.b) rezultatom 3:1.

Peti i šesti sat u školskoj knjižnici održala se radionica Tajni leksikon na kojoj su učenici petoga i šestoga razreda izrađivali vizualni leksikon (u suradnji s učiteljicom Katarinom Medarić).

Nakon svih aktivnosti, u prostoru za više svrha, u 12. 20h svečano je uručena priznanja učenicima i mentorima koji su školu predstavljali na županijskim i državnim natjecanjima.

U područnoj školi Čovići učenici su se tijekom jučerašnjeg dana natjecali u igrama trčanja i skakanja u vrećama, a tijekom današnjeg dana na satu glazbene kulture pjevali su prigodne pjesme o školi.

U područnoj školi Ličko Lešće danas se održao Sportski dan. Učitelji i učenici odigrali su dva sportska susreta na školskom igralištu. Na prvom susretu sportske vještine u graničaru pokazali su učenici razredne nastave. U drugom susretu u odbojci, snage su odmjerili učitelji i učenici predmetne nastave. Tijekom dana održan je Kviz znanja koji je obuhvatio nastavne sadržaje predmetne i razredne nastave. U prvom kvizu sudjelovali su učenici predmetne, a u drugome učenici razredne nastave. Na pitanja su odgovarali korištenje IKT opreme.

Područna škola Kompolje danas je predvidjela Slatki dan – dan palačinki i kiflica. Slatkim jutrom djeca i svi zaposlenici uključili su se u obilježavanje Dana škole. Učenici nisu krili radost – da se njih pita, svaki dan bi bio ovakav.

U područnoj školi Sinac učenici su izrađivali prigodne čestitke za Dan škole. Čestitka je sadržavala motive vezane za našu školu i mjesto u kojem živimo (zgrada škole, mlinice, povijest škole i himna škole). Nakon što su izradili prigodne čestitke, poslali su ih učenicima i učiteljima u matičnu i područne škole. Povodom Tjedna otvorenih vrata školu je posjetila predsjednica KUD-a „Lipa“ Sinac Jasna Ilić koja je Školi uručila rođendanski dar – lektira za razrednu nastavu.

U područnoj školi Prozor Učenici su stvaralačkim aktivnostima izražavali svoje znanje o školi na temu Naša škola, Rođendan moje škole.

U područnoj školi Švica učenici su današnji dan obilježili likovnom aktivnošću, točnije radionicom pod nazivom Oslikavanje školskoga pločnika kojeg su, pomoću kreda u boji, oslikali raznim šarenim i vedrim bojama te na njemu ispisali različite poruke vezane za školu. Učenici viših razreda na satu Hrvatskoga jezika pisali su literarni rad na temu Škola kakvu želimo.

U područnoj školi Hrvatsko Polje učenici su se vodili  činjenicom da nam znanje koje steknemo nitko ne može oduzeti. I tako su provjerili svoje znanje odigravši popularni kviz znanja koristeći se informatičkom tehnologijom u nastavi. Uz pomoć učiteljice izradile su i tortu od kartona za svečanu proslavu rođendana škole.

objavio: Administrator   datum: 22. 5. 2018.