Projekt ProMikro

Osnovna škola Zrinskih i Frankopana Otočac uključila se u projekt ProMikro koji ima za cilj uvođenje algoritamskoga načina razmišljanja i problemskoga pristupa u različite nastavne predmete i izvannastavne aktivnosti uporabom mikroračunala.  Projekt provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet u suradnji s Institutom za razvoj i inovativnost mladih – IRIM, a uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Svi učenici razrednih odjela 6. razreda  matične i područnih škola u školskoj knjižnici mogu podignuti komplet opreme (micro:bit, upute, kućište za baterije, baterije i USB kabel) za razdoblje do kraja školske godine, nakon čega su ih obavezni vratiti školi u ispravnom stanju. Detaljnije informacije o uvjetima preuzimanja uređaja učenici mogu dobiti u školskoj knjižnici.

Osnovne upute za korištenje  uređaja  i primjeri riješenih zadataka po područjima dostupni su  u dokumentu koji se nalazi u privitku ove obavijesti. Micro:bit uređaj namijenjen je korištenju u nastavi i izvannastavnim aktivnostima. Putem mrežne stranice  Izradi ! dostupna je velika arhiva primjera i različith ideja za korištenje microbit uređaja u različite svrhe.

Microbit uređaj može se koristiti u nastavi većine predmeta, a posebno se preporučuje korištenje u nastavnim predmetima matematika, informatika,  priroda,  tehnička kultura, tjelesna i zdravstvena kultura, glazbena kultura za koje za sad postoje pripremljeni nastavni materijali.

Materijali za primjenu u nastavi i samostalno učenje  za učenike 5. i 6. razreda dostupni su putem poveznice

Predmetni materijali

Nakon početnih koraka s microbit uređajem važno je potaknuti učenike na samostalno istraživanje i kreativnost u radu.

Više o projektu ProMikro dostupno je na mrežnim stranicama CARNeta putem  poveznice http://www.carnet.hr/ProMikro .

Informacije su dostupne i putem javne Facebook grupe micro:bit Croatia.

Svim učenicima i učiteljima želimo puno uspjeha i rezultata u korištenju micro:bit uređaja.

Valentina Pajdaković

UPUTE_ZA_KORISTENJE_microbit1.pdf (622.94 KB)

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 16. 1. 2018.