Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Svečani program povodom Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježen je 12.10.2017. u prostoru škole. Nakon što su se svi okupili i postavili svoje darove na pripremljene stolove, započeo je program. Pozdravnu riječ svima prisutnima uputila je učiteljica Ana-Marija Cvitković.

Kratki igrokaz pod nazivom Kruh s neba izvelo je nekoliko učenika pod vodstvom vjeroučiteljice s.Ljubomire Lešić. Igrokaz je završio pjesmom Kruše života koju je na orguljama popratila Gabrijela Degoricija i dječji zbor.

Središnji program nastavio je mons. mr. Tomislav Šporčić, župnik Župe Presvetog Trojstva u Otočcu, čitanjem prigodnog teksta iz evanđelja i svima nazočnima uputio nekoliko misli vezanih uz obilježavanje današnjega dana. Učenica 7.c razreda Anamarija Pleša lijepo je otpjevala psalam Gospodin je pastir moj. Slijedila je molitva vjernika koju su pročitali učenici 8.c razreda Marija Rubčić i Tomislav Bunjevčević. Na prijedlog župnika, molitvu Oče naš otpjevali smo svi zajedno držeći se za ruke i tako pokazali da smo svi djeca našega Oca nebeskoga kojemu možemo na ovaj način zahvaliti na svemu što nam daje. Program je završio blagoslovnom molitvom i pjesmo Vjek, hvaljen budi. Svi nazočni mogli su se pridružiti pjesmi prateći tekst prikazan na projekcijskom platnu.

Nakon blagoslova učenici su se zajedno s učiteljima uputili u učionice gdje je uslijedilo zajedničko blagovanje. Dio blagoslovljene hrane učenici su s veseljem darovali štićenicima Doma za starije i nemoćne osobe u Otočcu.

Zahvaljujemo roditeljima i obiteljima učenika, bez čijeg truda i podrške  u pripremi domaćih proizvoda i aranžiranju košarica, ovu svečanost ne bismo mogli upriličiti na ovako svečan način. Zahvaljujemo i svim djelatnicima škole koji su organizacijski sudjelovali u pripremi za ovaj program.

Tina Košćak

objavio: Administrator   datum: 12. 10. 2017.