Preventivna akcija „Poštujmo naše znakove“

U suradnji s Ravnateljstvom policije, PU ličko-senjskom, Vijećem za prevenciju grada Otočca te partnerima iz Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa, danas je u našoj školi održana preventivna akcija „Poštujmo naše znakove“ u kojoj su kroz brojne aktivnosti sudjelovali učenici 1. – 4. razreda.

Preventivna akcija obuhvaća edukativni program s ciljem promicanja prometne kulture među najmlađom populacijom kao i podizanja razine sigurnosti djece u prometu. Cilj preventivnih aktivnosti je povećanje razine sigurnosti djece u prometu i prevencija stradavanja djece u prometu, ali i razvijanje prometne kulture od najranije dobi kako bi u konačnici djeca postala odgovorni odrasli sudionici u prometu.

U prvom dijelu aktivnosti, sudjelovali su učenici 1. i 2. razreda. Za njih je održano predavanje „Koracima malim i sigurnim po velikom svijetu prometa“ te edukativna predstava „Prvi koraci u prometu“ , u izvedbi partnera NPSCP „MAK TEATAR“.

U drugom dijelu aktivnosti, sudjelovali su učenici 3. i 4. razreda kroz podjelu preventivnih materijala namijenjenih sigurnosti djece u prometu i sudjelovanje djece u interaktivno-edukativnim prometnim radionicama: „Policajac - prijatelj pomagač“ u izvedbi PU ličko-senjske, „Program prometne kulture za najmlađe“ mobilni poligon koji provodi partner NPSCP „JUMICAR“ u suradnji s policijskim službenicima PU ličko-senjske, „Usvojimo znanja da šteta bude manja“ u izvedbi Službe civilne zaštite Gospić te „Mala škola prve pomoći“ – aktivnosti od strane Društva Crvenog križa Ličko-senjske županije.

U programu je sudjelovalo oko 220 učenika koji su s velikim zanimanjem pratili aktivnosti i aktivno sudjelovali.

Ravnateljica Jasminka Devčić

objavio: Jasminka Devčić   datum: 22. 3. 2024.