S Mudricom hrabro u školski svijet…

Središnji državni ured za demografije i mlade, prvašićima naše škole, poklonio je toplu i inspirativnu slikovnicu Mudricu. Priča slijedi avanture glavne junakinje Mudrice koja se priprema za svoj prvi dan u školi. Kroz ilustracije i emotivne dijaloge, djeca se mogu lako poistovjetiti s glavnim likom i njegovim osjećajima, strahovima, očekivanjima… Autorica ove slikovnice shvatila je važnost osjećaja sigurnosti i podrške prilikom polaska u školu te je stvorila priču koja djeci pomaže razumjeti i prihvatiti promjene koje dolaze s ovim važnim trenutkom.

Kroz čitanje Mudrice u školi, učitelji su pokušali dodatno obogatiti i olakšati učenicima iskustvo polaska u prvi razred.

Slikovnica Mudrica pruža djeci, ali i roditeljima, alat za razumijevanje i prihvaćanje osjećaja te pomaže djeci hrabro koračati u školski svijet. Ova prekrasna priča ističe važnost podrške, ljubavi i povezanosti tijekom ovog važnog trenutka u životu djeteta. Mudrica postaje više od slikovnice; ona postaje prijatelj i saveznik na putovanju prema obrazovanju i odrastanju.

,

Pedagoginja Inka Turković

objavio: Jasminka Devčić   datum: 15. 10. 2023.