Obilježili smo Međunarodni dan plesa

Međunarodni dan plesa obilježava se 29. travnja, u svrhu promocije plesa kao jednog oblika umjetničkog izražavanja. U Republici Hrvatskoj Međunarodni dan plesa obilježava se od 1999. godine. Naša Škola prigodno je obilježila ovaj dan.

Organizirana je zabavna aktivnost Dance Party, posvećena plesu, u kojoj su sudjelovali svi učenici 5. razreda.

Tijekom proteklih tjedana učenici 5. razreda uvježbavali su koreografiju koju su ovom prilikom izveli svi zajedno, u holu Škole. Programiranu animiranu koreografiju za učenike pripremila je učiteljica Valentina Pajdaković, a u provedbi ove aktivnosti s učenicima sudjelovale su učiteljice Ivana Rožić Dubravčić i Adrijana Vidaković.

Pozivamo vas da i vi zaplešete s nama, uz koreografije koje možete pogledati putem poveznica (Dance Party 1Dance Party 2), te se na taj način pridružite obilježavanju Međunarodnog dana plesa.

Dance Party  učenika 5. razreda nastavak je aktivnosti školskog projekta „Kodiraj, igraj se i pleši“, koji se provodi tijekom cijele školske godine. U prethodnom razdoblju učenici su na nastavi Informatike programirali animirane plesne koreografije pomoću aktivnosti Dance Party u organizaciji Code.org (poveznica).Tom prilikom nastali su kreativni radovi, koje su učenici međusobno vrednovali. Više informacija o prethodnim aktivnostima dostupno je ovdje.  Učeniku 5.a razrednog odjela čiji je rad, prema izboru učenika, proglašen najboljim, uručena je Diploma za najbolji rad Dance Party.

Dance Party je aktivnost koja povezuje programiranje i ples. Ovim aktivnostima kod učenika razvijamo predodžbu o širokim mogućnostima primjene programiranja, pa čak i u izradi plesnih koreografija, prvenstveno s ciljem razvoja motivacije za učenje sadržaja programiranja - temeljnih znanja svih računarskih znanosti.

Zahvaljujemo Ravnateljici škole koja nas je podržala u provedbi ove zabavne aktivnosti, te učenicama fotografske skupine uz vodstvo učiteljice Ivane Rožić Dubravčić, koje su pratile naše aktivnosti.

Voditelj projekta: Valentina Pajdaković

Ravnateljica Jasminka Devčić

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 28. 4. 2023.