Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

U mjesecu listopadu zahvaljujemo Bogu za plodove zemlje i ljudskoga rada. Na osobit način zahvaljujemo Mu na kruhu jer povezuje trud i urod, zemaljsko i nebesko, ljudsko i božansko. Tijekom ovog tjedna, marljivo smo obilježavali Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Učenici, zajedno sa svojim razrednicima, prigodno su ukrasili učionice, naslikali likovne radove, ukrasili panoe, a vrijedne ruke majki i baki naših učenika napravile su ukusne i maštovite slastice, kruh, kiflice i kolače po kojima je mirisala cijela škola, a s kojima smo se na kraju i sladili.

U petak, 15. listopada ravnateljica Jasminka Devčić s radošću je pozdravila sve  učenike i zaposlenike Škole u tjednu blagovanja i dijeljenja kruha – Danu zahvalnosti za plodove zemlje, Danu kruha  s porukom – „Mislimo jedni na druge“ i zahvalila svima na sudjelovanju u obilježavanju ovoga Dana.

Proslavu Dana kruha uveličao je posjet našeg Župnika mons. Tomislava Šporčića, koji se putem školskog razglasa, obratio učenicima i djelatnicima, blagoslovio kruh, podsjećajući pri tome na njegov značaj u našim životima.

Nakon prigodnih riječi i molitve, Ravnateljica Škole i Župnik, posjetili su naše prvopričesnike – učenike 3. razrednih odjela u kojima su učenici pričali vrlo zanimljivu priču o nastanku kruha i to na zavičajnom dijalektu. Posjet je započeo u 3.a – gdje su učenici ispričali što kruh predstavlja, nastavio se u 3.c gdje smo saznali kako i od kojih sastojaka se radi kruh, a završili u 3.b razredu kroz zahvalnu molitvu za kruh, kolače i ostale plodove zemlje.

Zahvaljujemo se svim roditeljima bez čijeg truda i ljubavi ne bismo mogli upriličiti ovaj događaj u našoj školi.

Inka Turković

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 15. 10. 2021.