Prevencijom do zdravlja - predavanje o štetnosti cigareta i alkohola u područnim školama Švica, Lipovlje, Kuterevo, Hrvatsko polje i Kompolje

U mjesecu borbe protiv ovisnosti koji se održava svake godine od 15.11. do 15.12. posebno se želi svratiti pažnja na štetno djelovanje sredstava koji uzrokuju ovisnost. O štetnosti istih mnogo se govori, posebno o alkoholu i cigaretama, no unatoč tome važno je često buđenje svijest kod djece u svrhu prevencije. U akciju borbe protiv ovisnosti uključila se i naša škola.

Svjesni činjenice o štetnosti cigareta i alkohola na zdravlje i razvoj djece, te njihove sve veće dostupnosti osobama mlađe životne dobi, škola kao odgojno-obrazovna ustanova pozvana je na buđenje svijesti o njihovoj štetnosti.

Sukladno tome, u suradnji s patronažnom službom Doma zdravalja Otočac, organizirano je prigodno predavanje za učenike razredne nastave. Predavanja je održala patronažna sestra Marijana Brajković. Učenici su kroz zanimljivu prezentaciju, na jednostavan način, doznali najvažnije činjenice o štetnosti cigareta i alkohola za ljudsko zdravlje s naglaskom na njihovu dob. O zanimljivosti predstavljenoga sadržaja najbolje govori to što su učenici postavljali brojna pitanja i vrlo aktivno sudjelovali u raspravi.

objavio: Administrator   datum: 5. 12. 2018.