Dan sjećanja na Vukovar

I ove godine u našoj školi smo s poštovanjem i ljubavlju prema žrtvi Vukovara dostojanstveno obilježili 27. obljetnicu vukovarskog stradanja. Svake godine u ovo vrijeme prisjećamo se svih heroja grada Vukovara s nadom da se njihova žrtva nikada ne zaboravi.

Učenice 6.a razrednog odjela – Lana Francetić, Marta Jergović, Ksenija Koričić, Anamarija Matasić i Sara Matasić pod vodstvom profesorice Povijesti Viktorije Cvitković, prezentirale su povijesnu kronologiju događaja Bitke za Vukovar, popraćenu videozapisima, glazbom i stihovima.

U drugom dijelu svečanoga programa učenici VIII.c razrednog odjela uprizorili su koračnicu  u kojoj su objedinili poruke braniteljima Otočca i Vukovara. Stihovima „Zapalimo svijeću za čovjeka koji je gorio za čovjeka i žrtvom svjedočio da čovjek, jest“ pozvali su nazočne na odavanje počasti paljenjem svijeća. Predvođena hrvatskim stijegom, mirna kolona učitelja, učenika i osoblja škole, zajedno s Ravnateljicom Škole, ozarenu svjetlost ponosa i slave, poslala je Gradu Heroju.

Svaki razred je odvojio nekoliko svijeća, te su učenici 5.b i 6.a razrednog odjela  koji pohađaju izvannastavnu aktivnost iz Povijesti, uz prisustvo Ravnateljice i razrednika zapalili preostale svijeće u subotu, te na taj način doprinijeli da spomen u čast na žrtve Vukovara što dulje „svijetli.“

Ovim smo se činom prisjetili koliko je dragocjena naša sloboda i koliko tuge i gubitka sa sobom donosi rat.

objavio: Administrator   datum: 17. 11. 2018.