Tjedan otvorenih vrata u OŠ Zrinskih i Frankopana Otočac

Ove godine, u našoj školi, Dan škole se obilježava na jedan poseban način. Cijeli tjedan obilježen je kao Tjedan otvorenih vrata gdje se svakodnevno održavaju razne aktivnosti u kojima sudjeluju učenici s njihovim nastavnicima. Danas, 21. svibnja 2018., na početku prvoga nastavnoga sata učenici sedmih razreda obavijestili su učenike i nastavnike, pomoću školskoga razglasa, o rasporedu aktivnosti za Tjedan otvorenih vrata.

U holu naše škole izloženi su likovni i literarni radovi razredne i predmetne nastave na temu Škola koju želim, radovi učenica odgojno obrazovne skupine i radovi učenika Kristijana Tomaića.

Također u jednom kutu našega hola, nalazi se kutak Daj koš za Matiju. Naime, učenici pod vodstvom prof. Dragocjenke Bilović osmislili su kutak koji je dio humanitarne akcije kojom se prikupljaju novčana sredstva i srdačne poruke njegovoj obitelji. Podsjetimo, Matija Katalinić je preminuo ove godine nakon teške borbe s neizlječivom bolesti.

U školskoj knjižnici učenici, nastavnici, roditelji mogli su sudjelovati na izložbi  Čuvajmo blago naše knjižnice. Na izložbi su mogli vidjeti  stare, zavičajne i vrijedne knjiga iz zbirke Rara (Rijetkost) koje su pohranjene u našoj školskoj knjižnici.

Na drugom i trećem nastavnome satu učenici prvoga i trećega razreda (1.b i 3.b)  sudjelovali su u edukativno-zabavnoj radionici na temu Prava djece, Zajedno možemo sve – Ja volim svoju školu.

Učenici Eko grupe, šesti nastavni sat, školskom vrtu dali su živosti i veselja zajedničkom sadnjom cvijeća.

Na samome kraju nastavnoga dana, filmska skupina naše škole održala je radionicu snimanja filma. Rezultati radionice, našoj školi za rođendan, su bili vrlo produktivni.

U područnoj školi Kompolje dogodila se zamjena učenika i učitelja. U zamjeni uloga odlično se snašla učenica četvrtoga razreda natalija Jurković – Rajačić. Održala je sat Hrvatskoga jezika pod nastavnom jedinicom pjesme Škola. Učenica je na kraju zaključila da joj je najteži dio bio predstaviti sve po redoslijedu nastavne jedinice te se bojala da nešto neće zaboraviti.

Također u zamjeni uloga odlično se snašao i učenik trećega razreda Renato Jurković koji je održao nastavni sat Glazbene kulture. Tko zna, možda ćemo ih za nekoliko godina, gledati kao nastavnike naše škole.

U područnoj školi Sinac danas je održan sportski dan. Učenici su međusobno odigrali igru graničara. Utakmicu su igrali učenici prvoga i trećega razreda protiv učenika drugoga i četvrtoga razreda. Rezultat je na kraju bio izjednačen (2:2).

U područnoj školi Prozor učenici su razgovorom ušli u Tjedan otvorenih vrata. Razgovarali su o prošlosti škole, promatrali su fotografije na kojima su bitna povijesna događanja zabilježena u našoj školi. Zanimljivo je bilo što su učenici na pojedinim fotografijama prepoznali svoje roditelje, rođake i poznanike. To je uvelike potaklo dodatno zanimanje za razgovor i istraživanje o školi. Učenici su dobili zaduženja – istražiti kod starijih mještana kakvo je bilo vrijeme dok su oni išli u školu.

Nadamo se da će nas učenici, ovoga tjedna, izvijestiti o svome istraživanju.

U  PŠ Hrvatsko Polje Tjedan otvorenih vrata u povodu obilježavanja Dana škole započeli smo stvaralačkim radom – likovnim i literarnim izražavanjem na temu Škola kavu želim. Radove smo izložili u hodniku škole i tamo će biti do kraja tjedna. Moći se ih pogledati svi posjetitelji škole.

objavio: Administrator   datum: 21. 5. 2018.